Stracona dekada brexitu. Brytyjczycy mówią o "bregrecie". Były ambasador o "wielkim rozczarowaniu"

1 godzina temu
Zdjęcie: Prof. Arkady Rzegocki, w tle Brytyjczycy świętują wyjście Zjednoczonego Królestwa z UE


Załamanie gospodarcze, galopująca migracja i chaos polityczny, którego zwieńczeniem jest dymisja premiera Keira Starmera. Dekadę po decyzji o wyjściu z UE brexit zamienia się w "bregret" — od słowa "regret", czyli "żałować". — Brytyjczycy stali się biedniejsi. Ostatnia dekada nie należy do Wielkiej Brytanii — mówi prof. Arkady Rzegocki, były ambasador Polski w Zjednoczonym Królestwie.
Idź do oryginalnego materiału