Stracona dekada brexitu. Brytyjczycy mówią o "bregrecie". Były ambasador o "wielkim rozczarowaniu"
Zdjęcie: Prof. Arkady Rzegocki, w tle Brytyjczycy świętują wyjście Zjednoczonego Królestwa z UE
Załamanie gospodarcze, galopująca migracja i chaos polityczny, którego zwieńczeniem jest dymisja premiera Keira Starmera. Dekadę po decyzji o wyjściu z UE brexit zamienia się w "bregret" — od słowa "regret", czyli "żałować". — Brytyjczycy stali się biedniejsi. Ostatnia dekada nie należy do Wielkiej Brytanii — mówi prof. Arkady Rzegocki, były ambasador Polski w Zjednoczonym Królestwie.

1 godzina temu






![Projekt „Inwestuj w Rodzinę” na półmetku. Młodzież z pieczy zastępczej kończy kursy i jedzie na wyjazdy [ZDJĘCIA]](https://www.eostroleka.pl/luba/dane/pliki/zdjecia/2026/powiat.png)


