Już 5 zgłoszeń o osobach zażywających kąpieli w miejskich fontannach przyjęli kaliscy municypalni. Strażnicy miejscy przypominają, iż wchodzenie do fontann jest zabronione.
"Za kąpiel w fontannie można dostać mandat w kwocie choćby do 500 zł, ale trzeba mieć również na uwadze kwestie zdrowotne, takie jak choroby skóry, choroby przewodu pokarmowego. Zwłaszcza u dzieci. Więc kto będzie wchodził do takich zbiorników, musi liczyć się niestety z takimi sytuacjami. Do tego mogą dojść również inne niepożądane urazy, na przykład, gdy poślizgniemy się na mokrej nawierzchni i dojdzie do jakiegoś wypadku" - Powiedziała radiuCENTRUM insp. Agata Dybioch, rzecznik prasowy kaliskiej straży miejskiej.

Kaliscy municypalni proszą również, by z głową odpoczywać w miejscach takich jak ulica Niecała, gdzie najczęściej dochodzi do tego typu zdarzeń. Fontanna Noce i Dnie, przy wejściu do kaliskiego parku objęta jest stałym dozorem patroli pieszych, straży miejskiej, jak i również obserwatorów monitoringu miejskiego.
Autor:









![Projekt „Inwestuj w Rodzinę” na półmetku. Młodzież z pieczy zastępczej kończy kursy i jedzie na wyjazdy [ZDJĘCIA]](https://www.eostroleka.pl/luba/dane/pliki/zdjecia/2026/powiat.png)


