
Celem projektu „Literacki Luzik” realizowanego przez Fundację Artystyczna Podróż Hestii jest zachęcenie młodych osób (10-15 lat) do częstszego kontaktu z książką oraz do twórczego i świadomego uczestnictwa w kulturze. Aktualnie ruszyła 6. edycja konkursu Literacka Podróż Hestii. Partnerem projektu edukacyjnego jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza w Kielcach.
Podczas zajęć w naszej bibliotece młodzież zrealizowała scenariusz zajęć edukacyjnych na podstawie książki Krzysztofa Łapińskiego „Dzik Dzikus”. Pozycja ta była nominowana do Nagrody Literacka Podróż Hestii. „Dzik Dzikus” to z jednej strony ujmująca i trzymająca w napięciu opowieść, która ze swoimi sympatycznymi bohaterami, ich dialogami, a także uroczymi piosenkami i mruczankami wpisuje się w tradycję Kubusia Puchatka. Z drugiej to piękny, mądry i niezwykle aktualny traktat o tym, co zrobić w obliczu plotki, jak powstrzymać panikę i na czym polega prawdziwa przyjaźń. Młodzież dowiedziała się podczas spotkania jak nie karmić przysłowiowego „trolla” czyli jak stać się odpornym na kłamstwo i manipulację.





![Wójt Kadzidła rozliczona za 2025 rok. Radni nie mieli wątpliwości [ZDJĘCIA]](https://www.eostroleka.pl/luba/dane/pliki/zdjecia/2026/absolutorium_a_sniadach.png)






![Sytuacja po meczu z Mazovią. Prezes Stomilu, Marcin Burza w studiu Olsztyn.com.pl [WIDEO]](https://static.olsztyn.com.pl/static/articles_photos/47/47319/644feeb2ea41c70c5287ee6c8cfd983d.jpg)

