XXXVI Sesja Rady Miejskiej w Sulejowie odbyła się w poniedziałek, 22 czerwca. Jednym z najważniejszych punktów obrad była ocena działalności samorządu oraz wykonania ubiegłorocznego budżetu.
Radni zapoznali się między innymi z raportem o stanie gminy, sprawozdaniem finansowym oraz opiniami Regionalnej Izby Obrachunkowej i Komisji Rewizyjnej. Ostatecznie podczas głosowań jednogłośnie zatwierdzili przedstawione dokumenty oraz udzielili burmistrz absolutorium.
38 milionów złotych i 167 zadań inwestycyjnych
Jak przekazano podczas sesji, w 2025 roku gmina Sulejów pozyskała łącznie 38 milionów złotych ze źródeł zewnętrznych. Środki przeznaczano na zadania dotyczące między innymi dróg, oświetlenia, edukacji, ochrony środowiska, turystyki, bezpieczeństwa, opieki społecznej oraz opieki nad dziećmi.
W ciągu roku zrealizowano lub prowadzono 167 pozycji inwestycyjnych. Według burmistrz zadania były planowane tak, aby obejmowały różne części gminy i odpowiadały na potrzeby poszczególnych miejscowości.
– Bardzo się staram, aby moje działania odzwierciedlały potrzeby mieszkańców, a jakość naszej pracy była dla państwa zadowalająca – mówiła podczas sesji Dorota Jankowska.
Burmistrz podziękowała również radnym, pracownikom urzędu i jednostek organizacyjnych, sołtysom, druhom ochotniczych straży pożarnych, kołom gospodyń wiejskich oraz organizacjom społecznym uczestniczącym w realizacji gminnych przedsięwzięć.
Pieniądze na drogi, chodnik i poprawę bezpieczeństwa
Podczas poniedziałkowych obrad radni zajmowali się również kolejnymi inwestycjami realizowanymi wspólnie z powiatem piotrkowskim.
Rada wyraziła zgodę na udzielenie pomocy finansowej na przebudowę drogi powiatowej w miejscowości Koło oraz budowę chodnika w Przygłowie, na odcinku od ulicy Topolowej do ulicy Słonecznej.
Wsparcie ma zostać przeznaczone także na poprawę bezpieczeństwa na drodze powiatowej w Kłudzicach. W ramach zadania planowany jest zakup dwóch radarowych wyświetlaczy prędkości, które mają zostać ustawione w Kłudzicach i Kałku.
W Uszczynie powstanie drugi gminny żłobek
Radni podjęli także uchwałę w sprawie utworzenia Żłobka Samorządowego w Uszczynie i nadania placówce statutu. Będzie to drugi samorządowy żłobek działający na terenie gminy Sulejów.
Nowa placówka ma odpowiedzieć na zainteresowanie rodziców poszukujących opieki dla najmłodszych dzieci. Podczas sesji przyjęto również uchwałę określającą zasady odpłatności za pobyt i wyżywienie dzieci w żłobku.










