POWIAT BOCHEŃSKI. Bartłomiej Cąber po raz kolejny Superortografem Powiatu Bocheńskiego [ZDJĘCIA]

bochniazbliska.pl 4 godzin temu

Konkurs Superortograf Powiatu Bocheńskiego na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń majówkowych naszego regionu. To ortograficzne zmagania, które co roku przyciągają uczestników pragnących sprawdzić swoje umiejętności językowe. Tegoroczna edycja, zorganizowana w murach I Liceum Ogólnokształcącego w Bochni, zgromadziła 37 uczestników. Najlepszy okazał się Bartłomiej Cąber z Bogucic.

Nad przebiegiem konkursu czuwało jury złożone z nauczycielek języka polskiego z bocheńskich szkół średnich: Renaty Krawczyk (ZS nr 3), Anety Kubas-Ćwierz (II LO), Edyty Laski (ZS nr 2), Barbary Mochowicz-Bardel (I LO) oraz Iwony Wątroby (ZS nr 1). Po dokładnej analizie prac komisja wyłoniła laureatów:

  • I miejsce – Bartłomiej Cąber (ZSG w Bogucicach),
  • II miejsce – Jakub Nagięć (ZS nr 3),
  • III miejsce – Wojciech Ptasznik (ZS nr 1).

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się podczas rodzinnej majówki w Parku Rodzinnym Uzbornia. Wyróżnienia i gratulacje przekazali laureatom Wicestarosta Ryszard Drożdżak oraz Zastępca Burmistrza Bochni Wojciech Woźniczka.

W trakcie wydarzenia przygotowano również atrakcję dla wszystkich uczestników majówki – każdy mógł zmierzyć się z dwoma zdaniami pochodzącymi z konkursowego dyktanda. Osoby, które zapisały je bezbłędnie, otrzymały symboliczne upominki.

Treść dyktanda nosiła tytuł „Na rozdrożu decyzji – historia Bożydara” i rozpoczynała się następująco:

Bożydar, z pozoru niewyróżniający się absolwent klasy politechnicznej, od dłuższego czasu nie mógł jednoznacznie określić, którą drogą pójść dalej. Z jednej strony imponowały mu arcytrudne zagadnienia związane z projektowaniem układów mikroelektronicznych oraz analizą sygnałów w czasie rzeczywistym. Z drugiej zaś – snuł marzenia o tworzeniu inteligentnych systemów autonomicznych, które współdziałałyby z człowiekiem w sposób intuicyjny i ergonomiczny.

Konkurs pokazuje, iż poprawna polszczyzna przez cały czas jest w cenie – mimo wszechobecnych technologii i automatycznej korekty tekstu. Superortograf nie tylko promuje kulturę języka, ale także motywuje młodzież do rozwijania swoich pasji i umiejętności. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach – mówi Wicestarosta Ryszard Drożdżak.

Idź do oryginalnego materiału