Naukowcy uwięzieni w lodzie. Niedługo rozpocznie się wyprawa Tara Polaris I

facet.interia.pl 1 dzień temu
Zdjęcie: Niedźwiedź polarny na lodowej skale przed niebieskimi ścianami lodowca w Arktyce


W przyszłym miesiącu rozpoczną się badania naukowe na statku Tara Polaris, który zostanie unieruchomiony w arktycznym lodzie na osiem miesięcy. Zespół dwunastu naukowców będzie badał nieznane dotąd procesy biologiczne i ekologiczne na Oceanie Arktycznym. Wyprawa ma także charakter międzynarodowy...
Idź do oryginalnego materiału