Naukowcy uwięzieni w lodzie. Niedługo rozpocznie się wyprawa Tara Polaris I
Zdjęcie: Niedźwiedź polarny na lodowej skale przed niebieskimi ścianami lodowca w Arktyce
W przyszłym miesiącu rozpoczną się badania naukowe na statku Tara Polaris, który zostanie unieruchomiony w arktycznym lodzie na osiem miesięcy. Zespół dwunastu naukowców będzie badał nieznane dotąd procesy biologiczne i ekologiczne na Oceanie Arktycznym. Wyprawa ma także charakter międzynarodowy...






![Pojechali turystycznie i ekologicznie. Za nami 12. Dolnośląski Rajd o Kropelce [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/12-Dolnoslaski-Rajd-o-Kropelce-2026.06.27a-1.jpg)


![Uśmiech Boga [FELIETON]](https://misyjne.pl/wp-content/uploads/2026/06/GPT.jpg)





