Gmina Łomazy. Pohulanka” śpiewa już w10 lat!

slowopodlasia.pl 1 godzina temu
Uroczystość przyciągnęła liczne grono przyjaciół zespołu, reprezentantów lokalnych władz oraz instytucji, którzy od lat kibicują i wspierają działalność artystów z Kopytnika.Znamienici goście i muzyczne gratulacjeSwoją obecnością jubilatów zaszczycili m.in. proboszcz Parafii Huszcza ks. Mariusz Czyżak, wójt gminy Łomazy Jerzy Czyżewski, radny powiatu bialskiego Arkadiusz Maksymiuk, dyrektor GOK Justyna Świerczewska, dyrektor ZPO w Łomazach Bogumiła Wińska, dyrektor Banku Spółdzielczego w Łomazach Krzysztof Łojewski oraz była sekretarz gminy Marianna Łojewska.Na scenie i widowni nie mogło zabraknąć tych, którzy muzykę ludową rozumieją najlepiej – zaprzyjaźnionych zespołów śpiewaczych z całego regionu.Zespół ludowy "Pohulanka" zaprosił do świętowania sympatyków. Fot. GOK Łomazy (fb) Z gratulacjami i muzycznym upominkiem przybyły formacje:• „Raz na Ludowo” z Huszczy,• „Jarzębina” z Zabłocia,• „Śpiewam bo lubię” z Łomaz,• „Macierz” z Ortela,• „Poranna Rosa” z Korczówki,• „Kaczeńce” z Czosnówki,• „Luteńka” z Koszoł,• „Studzianczanie” ze Studzianki,• „Zielona Kalina” z Dubowa. Od iskry do wielkiej pasjiZespół „Pohulanka” powstał w 2016 roku z inicjatywy Genowefy Sacewicz i Sabiny Moszkowskiej. Przez minione dziesięć lat grupa stała się prawdziwym ambasadorem kulturalnym swojego regionu. Aktywnie promowała lokalne tradycje, biorąc udział w licznych przeglądach, festiwalach i konkursach, z których wielokrotnie wracała z prestiżowymi wyróżnieniami i uznaniem publiczności.Jubileusz był doskonałą okazją, aby podziękować wszystkim, którzy przez tę dekadę włożyli serce w rozwój zespołu – zarówno samym artystom, jak i osobom wspierającym ich organizacyjnie.– Dziesięć lat działalności to nie tylko sucha liczba. To przede przede wszystkim wspólna pasja, przyjaźń, pielęgnowanie tradycji przodków i setki godzin spędzonych na wspólnych próbach – podkreślano podczas uroczystości.
Idź do oryginalnego materiału