Zarząd województwa z absolutorium

2 godzin temu

Dziś odbyła się ostatnia sesja sejmiku województwa lubuskiego przed wakacjami. Radni udzielili zarządowi województwa wotum zaufania, a także absolutorium za wykonanie budżetu za zeszły rok.

– Budżet został zrealizowany, udało się też nieco zaoszczędzić – mówi marszałek województwa Sebastian Ciemnoczołowski.

Zadłużenie województwa w ciągu roku wzrosło o około 70 milionów złotych. Na koniec ub. roku wyniosło ponad 442 miliony, co krytykuje klub Prawa i Sprawiedliwości – jedyny opozycyjny klub w sejmiku. Mówi radna Elżbieta Płonka:

Ostatecznie za udzieleniem absolutorium głosowało 20 radnych rządzącej koalicji KO-PSL-Polska 2050, a przeciwko było dziewięcioro działaczy PiS.

Wcześniej na tej samej sesji radni debatowali o raporcie o stanie województwa, następnie przyznając zarządowi wotum zaufania.

Idź do oryginalnego materiału