Przyłączone do sieci nowe OZE oraz magazyny energii, a także znaczny wzrost niezawodności zasilania dla ponad 50 tysięcy odbiorców. To efekty inwestycji przeprowadzonych przez Energa-Operator w Wielkopolsce. Ich realizacja wsparta została blisko 75 milionami złotych z dotacyjnej części KPO.
Energa-Operator zakończyła budowę nowego głównego punktu zasilania Ostrów Wschód oraz modernizację 60 kilometrowego odcinka linii wysokiego napięcia (110 kV) relacji Ostrów Wschód – Ociąż – Pleszew – Dobrzyca – Jarocin Południe. Łączna wartość obu inwestycji to ponad 133 miliony złotych, z czego blisko 75 milionów pokryje bezzwrotna dotacja z Krajowego Planu Odbudowy.
NEWS nr 2:
N












