Warszawski Pałac Prezydencki był gospodarzem uroczystej gali finałowej 33. edycji Ogólnopolskiego Konkursu AgroLiga 2025 – jednego z najbardziej prestiżowych konkursów wyróżniających wybitnych rolników i firmy działające w sektorze rolno-spożywczym.
Podczas gali wyróżniono Mistrzów Krajowych, Pierwszych Wicemistrzów, Wicemistrzów oraz Laureatów Krajowych w kategoriach „Rolnicy” i „Firmy”. W gronie nagrodzonych znaleźli się również przedstawiciele województwa dolnośląskiego, którzy po raz kolejny potwierdzili wysoki poziom regionalnego rolnictwa i przedsiębiorczości.
Tytuł Wicemistrza Krajowego AgroLiga 2025 w kategorii Firmy otrzymała PPHU PASTERNAK Stanisława Pasternak – Sery Lutomierskie z Gór Sowich – Malwina Pasternak z powiatu ząbkowickiego.
Z kolei Magdalena i Waldemar Bylinowicz z Jastrzębiej w powiecie górowskim zostali uhonorowani tytułem Laureata Krajowego AgroLiga 2025 w kategorii Rolnicy.
Po zakończeniu gali w Ogrodzie Prezydenckim uroczystości przeniosły się do siedziby Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi. Tam laureaci odebrali odznaki „Zasłużony dla Rolnictwa”, nadane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Stefana Krajewskiego.
Sukces dolnośląskich przedstawicieli stanowi potwierdzenie, iż wysoka jakość produktów, pielęgnowanie regionalnych tradycji, pasja oraz konsekwentny rozwój są doceniane na szczeblu ogólnopolskim. To również dowód na rosnącą renomę dolnośląskiego rolnictwa i lokalnych producentów, których osiągnięcia budują pozytywny wizerunek regionu w całym kraju.

foto: Mikołaj Bujak KPRP

![Rusza sezon nad wodą. Te kąpieliska na Lubelszczyźnie dostały pozytywną opinię RZGW [2026]](https://cdn.spottedlublin.pl/media/2026/06/biedronka_action_smoluchowskiego-e45c3fe71d74-270x180.jpg)














