Na dzisiejszej, ostatniej sesji sejmiku województwa lubuskiego przed wakacjami odbyła się debata o raporcie o stanie regionu. Finalnie radni postanowili udzielić zarządowi wotum zaufania.
Za głosowało 19 radnych rządzącej koalicji KO-PSL-Polska 2050, a przeciwko dziewięcioro działaczy Prawa i Sprawiedliwości – jedynego opozycyjnego klubu w sejmiku.
– Z raportu płyną dla nas optymistyczne wnioski – przekonuje marszałek Sebastian Ciemnoczołowski:
Zupełnie inne wnioski wyciągają działacze PiS. Stanowisko klubu przedstawiła Małgorzata Gośniowska-Kola:
Za wotum zaufania bez wahania zagłosowali działacze klubu PSL-Polska 2050. Mówi Marek Halasz, lider ludowców:
Głos w imieniu klubu Koalicji Obywatelskiej zabrała Alicja Makarska:
Z raportem o stanie województwa za 2025 rok można zapoznać się w Biuletynie Informacji Publicznej urzędu marszałkowskiego. Jest dostępny w internecie.
Podczas sesji radni zagłosowali także za udzieleniem zarządowi absolutorium za wykonanie zeszłorocznego budżetu.

2 godzin temu



![Prezydent Robert Szewczyk z wotum zaufania i absolutorium [WIDEO]](https://static.olsztyn.com.pl/static/articles_photos/47/47336/025691b987f633ada51b9911a45033ed.jpg)



