Radny w swoim zapytaniu pytał m.in., czy miasto osiągnęło założone cele, czy przeprowadzono odpowiednie badania oceniające sytuację młodych mieszkańców oraz czy rozpoczęto prace nad nową wersją dokumentu.
W odpowiedzi Urząd Miasta wskazał, iż realizacja programu jest monitorowana corocznie w ramach raportu o stanie miasta. Sprawozdania z lat 2019–2023 dostępne są publicznie na portalu badam.poznan.pl, natomiast najnowsze dane – dotyczące roku 2024 – mają zostać opublikowane 30 maja br. w Biuletynie Informacji Publicznej.
Według magistratu, dotychczasowe analizy wskazują na stopniową poprawę jakości życia młodych mieszkańców. W ocenie władz miasta pozytywne zmiany wynikają m.in. z działań prowadzonych w ramach przyjętych priorytetów. Regularnie prowadzone badania opinii mieszkańców – w tym młodzieży – potwierdzają dobre oceny dotyczące rozwoju miasta i warunków życia w Poznaniu.
Odnosząc się do kwestii kontynuacji działań, Urząd poinformował, iż w tej chwili realizowane są prace nad aktualizacją Strategii Rozwoju Miasta Poznania, która ma zostać przyjęta do końca 2025 roku. Nowa polityka młodzieżowa, następująca po programie „Poznań Młodych 2025”, będzie opracowywana już na podstawie założeń zawartych w strategii „Poznań 2040+”.