W dniach 22–24 czerwca sejmowa Komisja Infrastruktury obradowała w Elblągu, Olsztynie i Ełku. Jednym z tematów była droga S16 na odcinku Mrągowo–Orzysz–Ełk. Podczas konferencji prasowej w Olsztynie wiceminister infrastruktury Stanisław Bukowiec zapowiedział, iż resort liczy na szybsze procedowanie inwestycji. Sprawa pozostaje jednak otwarta, bo wariant C przez cały czas budzi sprzeciw części mieszkańców, samorządów i organizacji społecznych.