Podczas dzisiejszej (24 czerwca) pierwszej w nowej kadencji sesji Młodzieżowego Sejmiku Województwa spodziewany jest m.in. wybór prezydium i ustalenie składu komisji rewizyjnej. Gośćmi posiedzenia są m.in. przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska, wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski, radni województwa Anna Niewiadomska i Tadeusz Pogoda oraz parlamentarzyści regionu.
Skład Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego III kadencji
Młodzieżowy Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego jest wybieranym na dwuletnią kadencję trzydziestoosobowym ciałem doradczym samorządu województwa o kompetencjach inicjatywnych i wnioskodawczych. Skład jest wyłaniany w drodze otwartego konkursu, w którym uczestniczą młodzi ludzie w wieku 16-21 lat. Komisja rekrutacyjna, w której zasiadają m.in. radni województwa, ocenia aktywność społeczną kandydatów oraz przygotowane przez nich prace na temat roli młodzieżowych rad/sejmików w rozbudzaniu aktywności obywatelskiej młodego pokolenia i zaangażowania w życie publiczne gminy/powiatu/województwa.
Beata Krzemińska – rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego
Inauguracyjna sesja Młodzieżowego Sejmiku Województwa III kadencji, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

2 godzin temu













