Gmina dziękuje i gratuluje mieszkańcom. Za nimi 50 lat małżeństwa, świętowali Złote Gody

1 godzina temu

Wzruszające sceny w gminie

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 12:00 Mszą Świętą w Kościele Rzymskokatolickim pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krośniewicach. Jak relacjonują urzędnicy z Krośniewic, podczas nabożeństwa modlono się o boże błogosławieństwo, zdrowie oraz wszelkie potrzebne łaski dla świętujących par i ich najbliższych.

https://kutno.net.pl/wydarzenia/w-miescie-pojawily-sie-drapiezniki-to-zagrozenie-dla-zwierzat-domowych/bPAxZINO6CL4DtBTCLPv

- Piękną, poruszającą oprawę wokalną liturgii zapewnił lokalny Chór Acapella, a o oprawę muzyczną zadbał organista. Mszy przewodniczył Ksiądz Proboszcz Tomasz Jackowski, który przywitał zgromadzonych i otoczył jubilatów modlitwą. Bezpośrednio po mszy świętej rozpoczęła się oficjalna część uroczystości, którą poprowadziła Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Krośniewicach, Katarzyna Kotlińska - opisuje Urząd Miejski w Krośniewicach.

W tym wyjątkowym wydarzeniu udział wzięli także przedstawiciele lokalnych władz samorządowych: Burmistrz Krośniewic Katarzyna Erdman oraz Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej w Krośniewicach, Helena Wucke, jak również rodziny, przyjaciele i zaproszeni goście.

Podczas wydarzenia wręczone zostały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, które w ubiegłym roku obchodziły swój wielki jubileusz. Aktu dekoracji dokonała Burmistrz Katarzyna Erdman, kierując do szanownych jubilatów słowa uznania, wdzięczności i serdeczne życzenia kolejnych lat spędzonych w zdrowiu, miłości i wzajemnym szacunku.

W gronie odznaczonych i świętujących znaleźli się Państwo:

  • Danuta i Longin Abramowiczowie
  • Mirosława i Jan Antczakowie
  • Honorata i Marian Majkowscy
  • Halina i Tadeusz Piechoccy
  • Lidia i Marcin Pławscy
  • Maria i Stanisław Szadkowscy
  • Genowefa i Piotr Śliwińscy
  • Jadwiga i Andrzej Tomaszewscy
  • Anna i Zbigniew Zakrzewscy

Oficjalną część uświetniły występy artystyczne. Zgromadzeni goście mogli wysłuchać utworów zaśpiewanych przez Chór Acapella oraz Marszu Mendelsona wykonanego przez Pana Organistę. Na zakończenie wykonano wspólne pamiątkowe zdjęcia.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tej wspaniałej uroczystości: panu Rafałowi za pomoc organizacyjną, Kwiaciarni "Margot" za stworzenie przepięknych bukietów, Chórowi Acapella, Panu Organiście oraz Księdzu Proboszczowi Tomaszowi Jackowskiemu za życzliwość, gościnę i wspólną modlitwę.

- Wszystkim parom obchodzącym Złote Gody raz jeszcze serdecznie gratulujemy i życzymy niegasnącej miłości na dalsze lata wspólnej drogi - dodają przedstawiciele krośniewickiego samorządu.

https://kutno.net.pl/wydarzenia/tutaj-powstaje-obiekt-wazny-dla-mieszkancow-pokazano-zdjecia-z-placu-budowy/n49dxsqKFYw22R8Lr3xY
Idź do oryginalnego materiału