Gazeta związana z Orbanem zwalania pracowników. Jest bliska zamknięcia

2 godzin temu

"Mandier", tygodnik związany z obozem byłego premiera Węgier Viktora Orbana, zwolnił ponad połowę pracowników i jest bliski zamknięcia. Wywiadów tej gazecie udzielili w ostatnich miesiącach prezydent Polski Karol Nawrocki oraz prezes PiS Jarosław Kaczyński. Dziennikarz z tygodnika zaznaczył, iż gazeta będzie funkcjonować "dopóki nie zostanie przejęta przez premiera Petera Magyara".

AP/Peter Morrison/Pixabay
Związany z obozem byłego premiera Węgier Viktora Orbana tygodnik "Mandier" zwolnił ponad połowę pracowników

Tygodnik "Mandier" zwolnił 60 pracowników i jest bliski zamknięcia - podał węgierski dziennik "Nepszava".

W czerwcu 2025 roku prezydent Polski Karol Nawrocki udzielił gazecie swojego pierwszego zagranicznego wywiadu po wygranej w wyborach. Na jej łamach poparcia Victorowi Orbanowi przed przegranymi w kwietniu wyborami parlamentarnymi na Węgrzech udzielił Jarosław Kaczyński.

Węgierski tygodnik "Mandier" zwalnia pracowników. Gazeta bliska zamknięcia

Rzecznik prasowy tygodnika poinformował, iż w redakcji pozostało 48 osób. Matyas Kohan z "Mandinera" zaznaczył, iż gazeta będzie funkcjonować "dopóki nie zostanie przejęta obecnego premiera Węgier przez Petera Magyara".

ZOBACZ: "Użycie siły, by ratować Rosjan". Kreml grozi wysłaniem wojsk do innych państw

"Mandiner" należy do Fundacji Mathias Corvinusa Collegium (MCC) - największej prywatnej uczelni w kraju, której przewodniczącym rady nadzorczej jest były doradca Viktora Orbana, Balazs Orban.

Wcześniej węgierski tygodnik "HVG" pisał, iż po porażce wyborczej w mediach związanych z Fideszem spodziewane są masowe zwolnienia.

WIDEO: Prowadzi w sondażach prezydenckich we Francji i chwali Polskę: Może służyć jako przykład
Idź do oryginalnego materiału