W zeszłym roku zakazana przez Victora Orbana, dziś wyciągnęła na ulicę tysiące ludzi – i to mimo 40 stopni na termometrach. Ulicami Budapesztu przechodzi Parada Równości. Nie bierze w niej udziału premier Péter Magyar, ale Węgrzy niosą ulicami stolicy ogromną flagę Unii Europejską. Chcą zmian i powrotu do prorównościowej polityki sprzed 2010 roku