Burmistrz Szczytnej z absolutorium i wotum zaufania

tvklodzka.pl 2 godzin temu
Zdjęcie: TVK08994


Radni Rady Miejskiej w Szczytnej pozytywnie ocenili działalność samorządu oraz realizację budżetu gminy za miniony rok. Podczas sesji, która odbyła się 25 czerwca, burmistrz Krzysztof Żak uzyskał wotum zaufania oraz absolutorium.

Wotum zaufania poprzedziła debata nad Raportem o Stanie Gminy za 2025 r., podsumowującego najważniejsze działania samorządu, realizowane inwestycje oraz sytuację finansową gminy. Następnie rada miejska rozpatrzyła sprawozdanie z wykonania budżetu. Po analizie dokumentów oraz opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej przeprowadzono głosowanie nad udzieleniem burmistrzowi absolutorium. „Za” głosowało 11 radnych, 1 – przeciw, 3 – wstrzymało się od głosu.

Idź do oryginalnego materiału